21. 11. 2019 - Stálá výstava obrazů malíře Ladislava Šauera

     Stálá výstava obrazů malíře Ladislava Šauera příjemně dokresluje atmosféru apartmánů.

 

Ladislav Šauer

      Narodil se v roce 1952, vyrůstal a žije v Dalečíně, je absolventem střední zemědělské školy v Bystřici nad Pernštejnem, vystudoval vysokou školu zemědělskou v Brně. V oblasti malířství je samoukem. V jeho tvorbě se odráží úzký vztah k přírodě, který vyplývá z jeho životní dráhy, jež se po celou dobu vine okolo života na vesnici a zemědělství. Jeho malby jsou odrazem reálné skutečnosti, vycházející z důkladné znalosti přírody a vysočinské krajiny.

   Náměty pro svoji malířskou tvorbu čerpá Ladislav Šauer z rodné Vysočiny. V realistickém stylu zachycuje volnou krajinu i typickou lidovou architekturu ve všech ročních obdobích. Nedílnou součástí jsou kompozičně vyvážená rozmanitá květinová zátiší.

      Děkujeme panu Šauerovi za zapůjčení obrazů a věříme, že potěšíte svoje srdce pohledem na krásné kytice či krajinu Vysočiny. Ukázky z jeho tvorby můžete vidět níže.   

zatisi-s-keramikou-1.jpgu-krizku.jpgsipky.jpgsvratka-u-brezin.jpgsamotin.jpgpernstejn.jpgna-studnicich.jpgkvety-v-konvicce.jpgjerabiny-1.jpgjerabiny-u-okna.jpgkyticka.jpgzatisi-s-keramikou.jpg
← Zpět na přehled